Baş Belası MSN Messenger

Eylül 10, 2008 | | 5 Yorum yapılmış

Günümüz bilgi çağında iletişimin vazgeçilmezleri arasındaki MSN messenger bazen insanı çıldırtabiliyor. Bir kaç makinalı networkte çok sık sorun çıkarmıyor. Fakat, bir fabrikada bilgi işlem departmanındaysanız. Bazen hiç çekilmez hal alabiliyor. Bir makinada msn sorunsuz çalışırken, hemen karşıdaki makina durduk yere hata verebiliyor. Fakat, ertesi gün ya da bir kaç saat sonra hiçbir işlem yapmadan kendine geliyor :)  En can sıkıcı olay bu zaten. Kullanıcının haklı yere sorduğu soru şu ; “Karşıdaki bilgisayarda açık, ben de niye hata veriyor?”

Ben bu olayın, msn programının yazılımsal bir sıkıntısı olduğu kanısındayım. Fakat, ağır basan başka bir düşünce de listesinde ekli bir kişinin internet sorunundan da kaynaklanabiliyor diye düşünüyorum. Neticede, Telekomun DNS’leri bazı bölgelerde çok fazla şaşırıyor.  En tanınmış sitelere bile girerken bazen DNS hatası verebiliyor.  Bazen çok saçma hataları da olsa MSN vazgeçilmez bir program olarak yerini koruyor. Meslektaşımız TEAkolik, sitesinde bu sorunlara ayrıntılı yer vermiş. Meslektaşımızın sitesinde yer verdiği bilgiler tanınmış hatalar ve çözümleri. Genelde güncelleme yaptıktan sonra ya da yeni yükledikten sonra hata veriyorsa buradaki makaleleri okuyup uygulamanızda yarar var.

Fakat, makinanızda hiçbir sıkıntı yok iken durduk yere msn saçma sapan hatalar veriyorsa. Bence çalışan sisteminizi bir msn yüzünden kurcalamayın. Sadece bekleyin, bir süre sonra kendine gelecektir. Bu süre zarfında ne yapacaksınız? İletişimden mahrum mu kalacaksınız. Hayır açık kaynak kodlu AMsn yardımımıza yetişiyor. Msn ve telekom DNS lerde sıkıntı yok ise,  AMSN iş görüyor.

Benim fabrikada bulduğum çözüm AMSN :) Msn hata veriyorsa, AMSN kullanıyoruz. Zaten bir süre sonra MSN kendine geliyor…

AMSN ‘yi buradan indirebilirsiniz.

.

Bu Yazıları Okumak Yürek İster:

 • Msn Messenger Hata Veriyor | Alternatif Programlar
 • Msn Messenger Çevrimdışı Görünme Sorunsalı
 • Comments (5)

   

  1. TEAkolik dedi ki:

   Birde Webmessenger var onuda kullanabilirler :)

  2. emelsen dedi ki:

   evet yeni taşınıp yeni bir telefon hattı aldığımda aynı sorunla günlerce ben de uğraşmıştım..açıkcası ara sıra aynı sorunu bir çok kişi yaşıyor zaten..msn sürekli o bilindik hata kodunu verip insanı çıldırtıyor… alternatif olarak AMSN i kullanırım artık bende:)) bilmiyordum ve öğrendiğim iyi oldu…teşekkürler…

  3. TEAkolik dedi ki:

   81000306 hatası sanırım seninkinin derdi de bu… Gerçi bu hata yüzünden son birkaç gündür 12binden fazla ziyaretçi alıyorum :)

  4. codeluu dedi ki:

   en profesyonel bilgisayarcıları rezil kepaze eder cümle aleme, uzak durulmasında yarar vardır…

  5. KILIC dedi ki:

   Bilgisayar denince akla gelen ilk program,msn. Bu kadar çok kullanılan bir programda hataların çıkması da Micarosftun ayıbı… Teşekkürler

  Leave a Reply

  CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi