Bizi esir alan teknoloji

Ekim 21, 2008 | | 2 Yorum yapılmış

Nedir bu teknoojiden çektiğimiz? Hayatın her devresinde gelişmekte olan bu teknolojiye her geçen gün daha da esir oluyoruz? Ne zaman bitecek esaretimiz? Radyo, televizyon, internet derken geçip gidiyor hayatımız. Önceleri dallas dizisini bilmeyen yoktu. sokakta cillinin , gazoz kapağının yerini alan tetrislerle sanal yolculuğa başladık. Şimdi internetle devam ediyoruz. Mahallenin çocukları (8-9 yaşlarında) aşağı mahalle yukarı mahalle birbirimize ufak taşlar atarak savaş yapadık. Hile yapanı aramıza almazdık :) 10 dk. sonra toplanır hepimiz maç yapardık.

Uçurtma uçururken direklere çarpardık, birbirimize çarpar düşerdik. Sonraları internet kafelerde toplanarak, Counter Strike ile sanal ortamın sanal silahlarından çıkan sanal mermilerle birbirimizle savaşmaya başladık. Sonraları internet kafelerin yerini evlerdeki bilgisayarlar ve evlerdeki internetler aldı. Evlerde başladık savaşmaya, birbirimizin yüzünü görmeden. Şimdi savaşmadan teknoloji ile devam ediyoruz yolculuğa. Diğer mahallenin çocuklarını tanırken, kendi sokağımızdaki kişileri tanımaz olduk. Kendi mekanında yabancı biri olduk.

Üzerinize alınmayın, kendime söylüyorum bunları. Çünkü en büyük hatayı kendimde görüyorum. Aslında yazı uzar gider, Levent kırca 90’lı yıllarda ne güzel anlatmış bu mevzuyu, izleyelim kendimize pay çıkartalım…

aç gözünü seyret tekrarı yok bunun
işimiz muhabbet efkarı yok bunun
arada bir dilimiz sürçer ise affola
tutmasını biliriz de kemiği yok bunun
olacak olacak olacak o kadar… Hatırlamayınız yoktur ;)

.

Bu Yazıları Okumak Yürek İster:

 • WordPress Özel Alan ile Resim Ekleme
 • AXE Kızları ve AXE Partisi
 • Yeni ofis ve ev robotlari
 • Aktütün Baskını ve Teknoloji
 • Mucize fikirler
 • Comments (2)

   

  1. codeluu dedi ki:

   levent kırca taa o yıllarda nasıl da geleceğimizin tehlikesini göstermiş bize…

  2. gazanya dedi ki:

   Bakalım sonumuz nasıl olacak ??

  Leave a Reply

  CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi