Bursa Yıldırım Belediyesi

Eylül 15, 2010 | | 2 Yorum yapılmış

Aslında bu yazıyı biraz eleştirici bir gözle yazacaktım fakat belediye buna müsaade etmedi :) Her sabah servise bindiğim durak yıkık dökük ve çamur içerisindeydi. Friendfeed üzerinden resimleri ekledim ve Yıldırım Belediyesi web sitesi üzerinden de bildirdim. Kendimce dedim ki, benim yazdığımı kim ciddiye alır… Hiç öyle olmadı, dün yazdım bu gün çamur ve durağın camlarındaki boyalar temizlenmiş vaziyetteydi. Belediye ve ekiplerine teşekkür etmeden olmaz. Aslında oradaki çamur birikintisini almalarından daha çok ufak bir notu ciddiye alıp hemen müdahale etmelerinden dolayı teşekkür etmek gerekiyor.  Yakın zamanda kırık camların da onarılacağını düşünüyorum. O zaman tadından yenmez :)
yıldırım belediyesi, otobüs durağı yıldırım belediyesi, otobüs durağı
Bu sonucun bizim yazımızdan mı yoksa başka sebepten mi olduğu bilinmez fakat, hizmet anlayışı böyle olmalı bence. Ufak bir notu ciddiye alıp, müdahale etmek gerek. Bu bazen ufak bir sorun, bazen de büyük bir sorun olabilir.  Sorunun tipine göre çözüm zamanı değişebilir, fakat en azından insanlara “biz bu sorunla ilgileniyoruz” mesajı verilmeli fakat mutlaka en kısa sürede sonuçlanmalı.

Dün belediyenin sitesindeki iletişim bölümüne yazarken çok düşündüm; her sabah durakta bekleyenler durumdan şikayetçi, kim bilir kaç kişi bildirmiştir, beni kim ciddiye alır, boşuna yazıyorsun Mehmet, bir de TC kimlik istiyorlar…

Sanırım, şunun farkında olmak lazım; sorunları kendi kendimize değil de muhattaplarına iletmek lazım. Sorunun büyük ya da küçük olması çok önemli olmasa gerek. Bir de internet ortamında iletişim diye bir bölüm varsa,  sorunu bildirmeyenin bir yüzü kara, ilgilenmeyenin oyları kara demek lazım :)

Belki ülke meselelerine gücümüz yetmez fakat en azından yaşadığımız çevreyi düzene sokabiliriz.

.

Bu Yazıları Okumak Yürek İster:

 • Eski Kombiyi Getir Yeni Kombiyi Götür
 • was in Bursa with Sinem and Soledad.
 • the strawberry season
 • Emelsen Blog ve Forumu
 • BURSA VATAN EVLADINI UĞURLADI
 • Comments (2)

   

  1. ahmet islamoğlu dedi ki:

   sayın admin.
   sitenizi ben çok beğendim.satmak isterseniz görüşelim.
   hatta sizde benim siteme talip olursanız bende http://www.ekocozum.com sitemi satabilirim.
   :))
   selam ve dua ile..

  2. Mehmet dedi ki:

   Spama gel arkadaş :)

  Leave a Reply

  CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi