Epson L-100 ,L200, L800 Orjinal Tanklı Yazıcılar

Mart 29, 2012 | | İlk Yorumu Yazın

Epson yurtdışında özellikle de Endonezya’da bir süredir,orjinal tanklı yazıcı satmakta. Önümüzdeki hafta Türkiye’de de satışa sunulacak bu yazıcıların oldukça ilgi çekmesi bekleniyor.

Halk arasında bitmeyen kartuş olarak nitelendirilen tanklı yazıcılar nasıl oluyor?

Standart bir yazıcının normal kartuşlarına hortumla mürekkep haznesi takılıyor. Bu hazne normalin üstünde mürekkep barındırdığı için, çok fazla çıktı almanızı sağlıyor. Mürekkepler uzun süre gittiği için bitmeyen kartuş olarak nitelendiriliyor. Fakat, bu tanklar orjinal olmadığı için yazıcınızın garantisi de otomatik olarak olmuyor.

Garantisi olmayan bu yazıcılar neden tercih sebebi?

Genelde çok düşük maliyetlerle uzun süre kullanabildiğiniz bu yazıcılar bozulsa da orjinal kartuş alımına  göre daha ucuza geliyor. Aslında bu iş, üreticilerin hiç hoşuna gitmeyen bir durum. Üreticilerin asıl amacı, düşük fiyata yazıcı satıp, yüksek  fiyata sarf malzeme satmak idi. Fakat, kullanıcılar bu durumu tersine çevirerek devamlı ucuz yazıcı alıp, uzun süre kullanır hale geldi. Bir de, mürekkep tankı montajını yapan çoğu firma teknik destek de verdiği için garantisi olmasa da piyasada tutuldu bu yazıcılar.

Ufak bir tanıtım videosu izleyelim,

Bir çok firma gibi Epson da bu durumun farkında ve piyasadaki paydan kendine düşeni almak istiyor anlaşılan. Bu yüzden olsa gerek ki Türkiye piyasasına orjinal tanklı olarak ürettiği 3 yazıcı ile giriyor.

Bursa’da faaliyet gösteren Doğru Print ‘in yöneticisi Selçuk Bey’den edindiğimiz bilgilere göre,
(www.dogruprint.com adresinden de ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.)

Epson L-100, Epson L-200 ve Epson L-800 yazıcıları Türkiye’de satışa sunulacak olan 3 model.

Epson L-100 modeli, Normal bir yazıcı olarak tasarlanmış. Yüksek kapasiteli mürekkep şişelerinin her seti siyahta 4.000 sayfaya ve renklide 6.500 sayfaya kadar baskı yapabiliyor.

Epson L-100 modelinin beklenen satış fiyatı; 150 Euro + KDV .
Orjinal mürekkebin beklenen satış fiyatı ise; 7 Euro + KDV

Epson L -200 Modeli, Yazıcı, tarayıcı ve fotokopi olarak tasarlanmış. Hepsi 1 arada olarak geçiyor zaten. Yüksek kapasiteli mürekkep şişelerinin her seti siyahta 4.000 sayfaya ve renklide 6.500 sayfaya kadar baskı yapabiliyor.

Epson L-200 modelinin beklenen satış fiyatı : 177 Euro + KDV
Mürekkep olarak L-100 ile aynı mürekkebi kullanacak ve mürekkebin beklenen satış fiyatı . 7 Euro + KDV

Epson L -800 modeli, Tam bir fotoğraf yazıcısı olarak düşünülmüş. Profesyonel fotoğrafçılar için bire bir. Yüksek kapasiteli mürekkep şişelerinin her seti 1.800’e kadar yüksek kaliteli 10 × 15 cm fotoğraflar basabilir.

Epson L-800  modelinin beklenen satış fiyatı : 250 Euro + KDV
Orjinal mürekkep beklenen satış fiyatı ise;  12 Euro + KDV

Yazıcı fiyatları her ne kadar yüksek gibi görünse de, sarf malzemesi diğer yazıcılara göre oldukça düşük. Yazıcı piyasasındaki düşük fiyata yazıcı al, yüksek fiyata sarf malzeme al devrini Epson kapatacak gibi.

Normal hayatta alışık olduğumuz, pahalı da olsa kaliteli al. Uzun süre kullan devrini yazıcılarda da yaşayacağız gibi gözüküyor.

Yazıcılar hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız: www.dogruprint.com

.

Bu Yazıları Okumak Yürek İster:

  • Asus K8S-MX Ses ve Ethernet Sürücüleri
  • Orjinal Laz şivesiyle fıkra
  • Hp Yazıcı Yazdırmıyor | Kuyrukta Bekletiyor
  • Sertec PC 012 Web Cam Driver
  • İşletim Sistemleri ve Yeni Donanımlar
  • Leave a Reply

    CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi