Evde İngilizce Öğrenme Keyfi

Mayıs 21, 2010 | | 3 Yorum yapılmış

İnternette bir çok site ingilizce ders yayınları yapıyor. Bir çoğu ücretli ve ücretsiz olan sitelerde de ya bir kısım dersler ücretsiz ya da o dersler daha yeni başlamış öğrenciler için.

Anadili öğrenirken olduğu gibi sonradan bir dili öğrenirken de dinlemek ve onu anlamaya çalışmak çok önemli bir unsur. Dinleme açısından çok yararlı düşündüğüm bir kaç site var.

http://learnenglish.britishcouncil.org sitesinde bir çok uygulama var ve ücretsiz. Dinleme parçaları İngiltere aksanı ile anlaşılabilir bir şekilde hazırlanmış. Bunun yanında, çocuklar için öğretici oyunlar da mevcut. Bunun yanında ingilizce şiirler, hikayeler, iş konuşmaları, bilimsel makaleler de barındırıyor.

British Council, kendisini şu şekilde tanımlıyor;  “İngiltere’nin diğer ülkelerle kültürel ilişkileri geliştirmekle görevlendirilen en önemli kuruluşudur.

Türkiye’de 1940 yılından beri hizmet veren British Council, Ankara ve İstanbul’daki merkezlerinin yanı sıra ülkenin geri kalan bölgelerinde de aktif olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

British Council, İngiltere ve Türkiye’de yaşayan kişi veya kurumlar arasında, kalıcı ilişkiler kurulmasının her iki ülkenin de yararına olacağı inancını taşımaktadır.

Çalışmalarımız, İngilizce’den sanat ve bilime, toplumsal çalışmalardan hükümet reformlarına kadar çok geniş alanları kapsamaktadır.”

Bu kurum ile ilgili ayrıntıyı bu sitede bulabilirsiniz; http://www.britishcouncil.org/tr/turkey.htm

http://www.elllo.org/ ; Bu site daha çok karşılıklı konuşmalara yer veriyor.  Bunun yanında oyunlar, şarkılar da mevcut. Faklı insanların diyalogları olduğu için konuşma aksanları da farklılaşıyor. Fakat, orta seviyedeki bir insan çoğu konuşmaları rahatça anlayabilir. Bunun yanında her ders diyaloğu için ufak bir test mevcut. İçerisinde binlerce diyalog bulunan bu site oldukça yararlı olacaktır. Bu site de tamamen ücretsiz.

http://www.livemocha.com/ Bu site bir çok dili kapsayan içerisinde ücretli ve ücretsiz dersleri bulunan bir site. Kolay ve kullanışlı bir arayüzü var. Üyeler ile tanışabilir, konuşabilir ve karşılıklı gelişime yardımcı olabilirsiniz. İçerisindeki ücretsiz dersler yeni başlayanlara ilaç gibi gelecektir. Basit diyaloglar ve soru cevap şeklinde testleri de mevcut.

İngilizce öğrenmek istiyorum, zaman yok, vakit yok gibi kaygılar mı yaşıyorsunuz? Ya da bir çok kez başladım, bir şey anlamıyorum diye umudunuzu mu yitirdiniz? Size gerçek hayatta ingilizce ders veren bir blogcu ile tanıştırmak isterim. Kendisi İan Przybylinski. Blog yazılarında öğrenmeniz için gerekli motivasyonu ve güveni veriyor. Bunun yanında hikaye parçaları, dinleme parçalarını da blog yazılarına ekliyor. Dediğim gibi eğitim sitesi değil, kendisi bir blogger.

Bu yüzden http://www.intellenglish.com bloğunu da takip etmenizi ısrarla öneririm.

.

Bu Yazıları Okumak Yürek İster:

 • Biliyorum ingilizcem çok kötü
 • Uçan daire
 • İngilizce Nasıl Öğrenilir?
 • Uzayın Kokusu
 • Google ve Yeni Servisi
 • Comments (3)

   

  1. Rimenur dedi ki:

   istediğim herşey burda thank you. :D

  2. Mehmet dedi ki:

   your wellcome ;)

  3. Tera Satkunaseelan dedi ki:

   Hiya very cool blog!! Guy .. Beautiful .. Wonderful .. I’ll bookmark your website and take the feeds also

  Leave a Reply

  CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi