Bu Ürün Alınır

Ekim 20, 2008 | | 2 Yorum yapılmış

Gillette Fusion Power Phenom ürünü reklamı için yapılan Fenomen Blogger Project şeysinden bahsedeceğim. Bu bir reklam kampanyası. Fakat, bilinenin birazcık dışında. Reklamlarında Cüneyt Arkın, Kadir İnanır, Tarkan gibi ünlü şahsiyetleri oynatmıyorlar. İşportacı üsülü ürünü veriyorlar ve düşüncelerinizi paylaşın diyorlar. Bu kişiler kimler? Blogger yani internette günlük yazanlar. Başka bir deyişle, sanal ortamda enine boyuna kafasına ne eserse yazan kişiler. Bazen övgüler yağdırırlar, bazen ise yerden yere vururlar. Yazacaklarını bağımsız bir şekilde yazan kişiler.

Bir televizyon reklamını düşünün… Çok ünlü biri çıkıyor, ben bu ürünü kullanıyorum diyor. Para karşılığı yalan söylüyor. Sanki biz bilmiyoruz adamın özel berberinin olduğunu, özel şöförünün olduğunu, özel açşısının olduğunu v.s. O ürünü kullanmadığını zaten biliyoruz ve reklamlarda sadece o ürün piyasada biliyoruz. Ya kalitesini biliyor muyuz? Şahsen ben kalitesine güvenemiyorum TV reklamlarındaki ürünlerin.

Gilette firması ürününe o kadar çok güveniyor ki, hiç tanımadığı kişilere ürününü gönderiyor ve sitelerinde görüşlerini paylaşmasını istiyor. 150 blog yazarına gönderdiği ürünü hakkında blog yazarları yorumlarda  bulunuyor. Bu arkadaşlardan 7-8 bloğu düzenli takip ediyorum ve yazılarını okuyorum. Daha yüzünü kesen arkadaşa rastlamadım :) Daha çok masaj özelliğini beğenmiş arkadaşlar.

Şahsen bu reklam olayında kanıma girdiler :) Gillette Fusion Power Phenom ürünü hakkında benim üzerimde bir güven oluşturdular. Bir pazar günü dışarıya çıkıp kendime alacağım. Tabi fiyatı cep yakmıyorsa :) Karşıma çıkıp 150 – 200 lira isterlerse adama kafa atarım herhalde :)

Bloglar ile güven sağlayan reklamı gillette başlattı. Arkası gelir mi diye düşünüyorum.

Bir düşünün, BMW  blogcu seçiyor ve blogçulara deneme sürüşü yaptırarak görüşlerini yazmalarını istiyor :)  Sanırım, reklam dünyası da yavaş yavaş değişecek ve firmalar daha çok güven oluşturma olgusu üzerinde duracak.

Buradan Gillette Fusion Power Phenom ürününü alan arkadaşları da tebrik ediyoruz ;)

Bu arada, resmi teakolik bizzat kendisi çekmiştir. İzinsiz yayınladığım için inşallah kızıp dava açmaz :)

.

Bu Yazıları Okumak Yürek İster:

 • PowerPoint Video Yapma | Converter
 • Bak şu youtube’nin yaptığına…
 • Küçüklüğümün TV Programları…
 • Comments (2)

   

  1. TEAkolik dedi ki:

   BMW blogcu seçiyor ve blogçulara deneme sürüşü yaptırarak görüşlerini yazmalarını istiyor :)

   Bak bu olursa ilk olarak seninle deneme sürüşüne çıkarım :)

   Ayrıca bırak resmi blog sana feda dostum… Zaten ben en altta telif haklarıma ne yazdığımı görmüssündür.

  2. gazanya dedi ki:

   saol dostum ;) blogcuların şu paylaşma yönünü seviyorum ;)

  Leave a Reply

  CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi