Haftasonu gezisi

Ağustos 12, 2007 | | 6 Yorum yapılmış

Bursa’da Mudanyaya bağlı eşkel diye bir sahil var. Küçüklüğüm burada geçti. 90’lı yıllarda denizde balıklarla beraber yüzerdik. büyüdük okul – iş- güç derken uzun bir süre gitmemiştim.

Bu gece yani 12 ağustos gecesi meteor yağmuru olacak ve çıplak gözle görülebilecek denildiğinde kendimce planlar yaparak gece sahilde ışıksız ortamda güzelce izlerim dedim ve yola çıktım. Cumartesi oradaydım fakat, gözlerime inanamadım… Nasıl da değişmiş?
Resimleri incelediğinzde bana hak vereceksiniz. Ağır bir yosun kokusu ile sahil bakımsız ve berbat bir görünümdeydi. Yiğenim de hastalandı gece orada kalmadan yaşadığımız şehire döndük ve direkt hastanenin yolunu tuttuk. Boğazlardan mikrop kapmış. neyse müdahale edildi ve biraz kendine geldi.

Güzel bir haftasonu geçirmek için gittiğim, küçüklüğümde doğal güzelliklerin bol olduğu sahil şimdi bakımsız ve berbat bir görünüm içerisinde. Çok üzgünüm, anlatamıyorum bile, yaşamadan bilinmez derler ya… En kötüsü de bu durum orada yaşanları da olumsuz etkiliyor. En basitinden kendi yiğenim ve kim bilir daha kaç çocuk?

Yetkililerle yarın iletişime geçeceğim fakat, kim ilgilenecek diye merak ediyorum? Popüler bir bloğumuz yok ki, ses getirsin…

Yeşil bir denizYeşil deniz 1Sahilsahil devamsahil
Bu yakışıklı olan da benim yiğenim…
yiğenim

Eskilerden bir kaç resim. Aradaki farkı anlamanız için… Bir pazar günü sahil..
bir pazar günü sahil
Bir akşamüstü resmi. Arkada el sallayan kişiye dikkat edin. Kirli denizde böyle bir sefa yapılabilir mi?
denizde sefa

Dedim ya, bu sahilde balıklarla beraber yüzerdik…

.

Bu Yazıları Okumak Yürek İster:

 • 07 Ekim 2010 / Viessman Gezisi
 • 3 Ekim 2009 Renault Fluence Gezisi
 • CamSpace | Kamera ile bilgisayara hükmedin
 • Amerika mı? Biz mi?
 • Viessmann Fabrika Gezisi ve İzlenimlerim
 • Comments (6)

   

  1. Haftasonu gezisi dedi ki:

   […] (more…) […]

  2. Damacana dedi ki:

   Bundan 6-7 yıl önce oraya 12 Ağustos’da ben de gitmiştim. Şimdi oha tarihi nerden biliyon dersen doğum günümdü ordan biliyom ;)

   Ama gördüm ki rezalet olmuş, temizleseler yaa. Üzüldüm.

  3. Burak Budak dedi ki:

   efendim gerçekten de resimden göründüğü gibi afedersiniz iğrenç bir halde orası… dha önce halini görmeme rağmen çok üzüldüm bende …

   yetkililerin de bunu görüp bir çare bulmaları gerekiyor
   yazık güzelim sahil yok olacak …

  4. ecenur dedi ki:

   Olay gazetesinde okuduk.Site adresini oradan aldık ve bu yazıyı göndermeyi gerekli gördüm.Senelerdir sivrisineklerle yapılan yetersiz mücadeleye bu sene iğrenç kokulu yosun da eklendi.Kendini bilmez bir kaç kişinin ilaçlamasırasında zehirlendim diye yalan söylemesi yüzünden aylardır sinek ilaçlaması yapılmıyor.Akşamları sahil çay bahçelerinde bile uyuz gibi kaşınmadan oturmak bile mümkün değil.kaldıki barakaları,evleri siz düşünün.Muhtar beyden İLAÇLAMA yaptırmasını istiyoruz.Gelelim sahili kaplıyan iğrenç kokulu YOSUNA.Burnunuzu tıkamadan,öğürmeden,kusmadan sahilde gezmeniz mümkün değil.Bir traktörle yapılan çalışma yetersiz.Bu konuya MUDANYA KAYMAKAMIMIZ sayın:ALİ ÇINAR’ ın el atacağını düşünüyor saygılar sunuyorum.

  5. gazanya dedi ki:

   ecenur hoşgeldin. Bu konuyu Mudanya daki kurumlara da mail attım. Bir çok kişi de telefon ile durumu bildirmişler. Bu konuda hassasiyet gösteren, durumu ilk sayfalarında belirten olay medyaya da teşekkür etmek gerekiyor. Yetkililerin bu tepkilerden sonra duyarsız kalmayacaklarına inanıyorum. En kısa zamanda çözülecektir inş.

  6. sercan dedi ki:

   ben bir eşkelliyim bizim orada birlik ve beraberlik olrsa yosun derdindende kurtuluruz ama temizlendiğinde ise Bodrumla kafa kafaya gideriz.

  Leave a Reply

  CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi