İsrail Sivilleri Vurdu!! Sonrası??

Haziran 1, 2010 | | İlk Yorumu Yazın

filistin, israil, terör, israil terörü

İsrail Filistinde bunları yapmıştı

Takribi 2 hafta önce 35 ülkeden yardımseverler 6 gemilik yardımı gazze’ye ulaştırmak için yola çıktı. Güney Kıbrıs açıklarında buluşan 6 gemi Uluslararası karasularında İsrail tarafından askeri operasyon ile ele geçirildi. Tamamen sivil, silahsız kişilere gerçek mermiler ile saldırıldı ve yaklaşık 20 sivil insan İsrail askerleri tarafından öldürüldü. Mavi Marmara gemisine çıkan askerler gemideki insanların direnişiyle karşılaştı ve olan oldu. Sonuç yaklaşık 20 ölü…

Pekala direniş ile karşılaşmasaydı ne olacaktı? Tüm dünyaya yardım götürüyoruz diye bağıran bu filoya gerçek mermilerle girilmesi zaten öldüreceğiz anlamına gelmiyor mu? İsrailli bir çok yetkili insan kaybından dolayı üzüntü duyuyoruz diyerek açıklama yapıyor ve ekliyor “gemideki insanların da korkunç bir davranış sergilediğini unutmayalım.”  Ne olursa olsun, nasıl davranırlarsa davransınlar silahsız kişileri etkisiz hale getirmek için dünyada bilinen bir çok yöntem var. Kaldı ki, silahlı korsanlar bile öldürülmeden etkisiz hale getirilebiliyor. Sonuç, insanlık anlayışları bu kadar…

Gemideki silahlar ne iş?

israil terörü, filistin, çocuk

İsrail Filistinde bunları yapmıştı

İsrail ordusundan basına yansıyan 2 kare fotoğraf var. Mutfaktaki bıçaklar, kazan dairesindeki tornavida gibi bakım araç-gereçleri. Bunlara gerçek mermi ile karşılık verdik diye kendilerini daha da rezil etmeyi başardılar. Daha İsrail karasularına girmeden başarılmış bir zafer, evet aslında o bıçaklarla İsrail sınırlarına bile girilmeden İsrail fethedilecekti.

Türkiye, Gazze’deki duruma başından beri karşı çıkıyor. Sadece Türkiye değil, vicdanı olan her insan karşı çıkıyor ki gemilerde onca farklı milletten insan hristiyanı, müslümanı aynı karede poz verebiliyor. Bazı İsrailli yetkililer açıkça söylemese de Müslüman olduğumuz için Filistin tarafından tek taraflı baktığımızı ima ediyorlar.

Halbuki hitlerin yaptığını da İsrail’in yaptığı gibi görüyoruz.

İsrail’in bu hareketini şiddetle kınıyor ve Gazzeye yardım etmek isteyen her insanı destekliyoruz.

Herkes kınıyor da ne olacak bu işin sonu? Uluslararası bir mecrada herkes barış barış diye bağırırken, kimseyi dinlemeyen bu yaramaz çocuğa sadece kınama mesajları mı göndereceğiz? Onlar gibi şiddete başvurmadan insani psikolojik savaş yürütmek en mantıklı iş olsa gerek.

Hedef neydi? Yardımların Gazze’ye ulaşması. Dünya ülkelerinin baskısı ile yardımların Gazze’ye ulaştırılıp, bu yardımları yola çıkaran kuruluşlar tarafından orada dağıtımının yapılması İsrail’e verilebilecek en büyük ceza olsa gerek.

.

Bu Yazıları Okumak Yürek İster:

  • Gösteriler Tamam da Fakat Nasıl Olmalı?
  • ŞEYTANIN DİLLİSİ Mİ İYİDİR DİLSİZİ Mİ??
  • GAZZENİN TARİHİ ÖNEMİ
  • RapidSahare Dosyaları Nasıl İndirilir
  • Google Translate Yasaklanır mı?
  • Leave a Reply

    CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi