KATLİAM VAR, SOYKIRIM YOK, SUÇLU YOK

Şubat 27, 2007 | | İlk Yorumu Yazın

Bu Avrupa Birliği dedikleri medeni toplum!!! Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi dedikleri ve bizim de kabul ettiğimiz bir mahkeme nasıl oluyor da böyle bir şey açıklama kararı duyuyor? Bu adamlar ya kör, ya da taraf tutuyorlar… Fransa Türkiye için soykırım yaptı diyor ve meclisinde onaylıyor, siyaset tarih yazmış olmuyor. Bizim ülkemizde bir şey olduğunda, suçlu devlet oluyor… Nasıl bir sistem getirilmeye çalışılıyor bu Dünyaya…. Yoksa Türk milletinin genleriyle mi oynanıyor, Türk olarak bu olaylara nasıl dayanıyoruz acaba??? Osmanlı olacaktı, bak neler oluyor… Ya da biz Osmanlı gibi olacağız…..

Haberi okuyun da anlayın ne demek istediklerimi

Uluslararası Adalet Divanı, 1995’deki Srebrenitza katliamını soykırım olarak nitelendirdi. Ancak mahkeme Sırbistan’ın soykırımdan doğrudan sorumluluğu olmadığına karar vererek Sırbistan’ı akladı.

Uluslararası Adalet Divanı, 1995’deki Srebrenitza katliamını soykırım olarak nitelendirdi. Ancak mahkeme Sırbistan’ın soykırımdan doğrudan sorumluluğu olmadığına karar vererek Sırbistan’ı akladı.
Uluslararası Adalet Divanı, Sırbistan’ın Bosna’daki soykırımdan hukuki olarak doğrudan sorumlu ve suç ortağı olmadığına karar verdi.
Sırbistan’ın Srebrenitsa’da soykırım yapılmasını önleyememekten sorumlu olduğuna hükmetti.
Uluslararası Lahey Adalet Divanı, Sırbistan devletini, Srebrenitza soykırımından doğrudan sorumlu olmak veya soykırıma iştirak etmek suçlarından akladı.
Bununla birlikte, mahkeme, Sırbistan’ın bu soykırımın yapılmasını önleyememekten sorumlu olduğuna karar verdi.

BOŞNAKLARA KATLİAM YAPILDI!

Mahkeme, Sırbistan aleyhine açılan soykırım davasının karar duruşmasında Srebrenitza’da 1995’de Boşnaklara yönelik yapılan katliamın, soykırım tanımının şartlarını karşıladığını bildirdi.
BM’nin en yüksek mahkemesinin Başyargıcı Rosalyn Higgins, “mahkemenin, Srebrenitza’da yapılanların, Soykırım Sözleşmesi (1948) uyarınca soykırıma girdiği sonucuna vardığını” kaydetti.
Uluslararası Adalet Divanı, Sırbistan’ın bir devlet olarak Bosna’da Boşnakların öldürülmesi, işkence ve tecavüz edilmesi, sürülmesi yoluyla soykırım suçu işleyip işlemediğine ilişkin görülen davanın kararını açıklamaya başladı.
Bosnalılar, dönemin Devlet Başkanı Slobodan Miloşeviç liderliğindeki Belgrad yönetiminin, Bosna Savaşı (1992-1995) sırasında Bosnalı Sırpları “Büyük Sırbistan” yaratma çabasıyla soykırım olan etnik temizlik kampanyası yürütmesi için cesaretlendirdiğini, silahlandırdığını ve finanse ettiğini söylüyor.
Sırbistan ise Bosna’da etnik gruplar arasında çatışmanın olduğu savaşta Sırp paramiliter grupların eylemlerinden sorumlu olmadığını, BM’nin 1948’deki Soykırım Konvansiyonunda tanımlandığı şekilde, Bosna’daki Boşnak nüfusun tamamını ya da bir bölümünü yok etme amacı güdülmediğini savunuyordu.
İkinci Dünya Savaşı’ndaki Nazi soykırımından sonra BM’nin 1948’deki sözleşmesi uyarınca yasa dışı kabul edilen soykırımdan ilk kez bir devlet yargılanıyor.

.

Bu Yazıları Okumak Yürek İster:

  • Ermenilerin Yaptıkları
  • 23 Nisan
  • Özür Diliyorsunuz, Yağ Gibi Üste Çıkıyorsunuz
  • Gaza Gelmeyelim
  • Viessmann Sponsorluğunda Hollanda Gezisi
  • Leave a Reply

    CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi