Kime Hacker Denilir?

Temmuz 27, 2009 | | 4 Yorum yapılmış

Güzel memleketimde bu hacker merakı, bu hack sevdası nedir anlamıyorum. Ne iş yaparsın, sorusuna programcıyım yanıtından sonraki 2. soru nedense “sen hacker mısın?” “sen başkasının msn’sini alabiliyor musun?” “Sen başkasının bilgisayarına girebilir misin?”  gibi sorular oluyor. Her ne kadar yok, ben daha çok veritabanı ve web programcılığı ile uğraşıyorum desem de açıklayıcı olmuyor.

Bir kaç basit program ile şansgele açık bulan LAMER’ler hack konusunda üstad kesilip, havalarını atıyorlar. Durum böyle olunca da “hacker” lik  yerlerde sürünüyor. Yasadışı iş yapan biri bunu her yerde, gururla söylüyorsa o kişilerden zaten bir şey olmaz :) Bir de çok biliyormuş havalarında bir iki bilinmiş  program ile ilişkili – ilişkisiz bir çok şey anlatmıyorlar mı, biraz bilgisi olan anlıyor da. Bilgisi olmayan kişinin gözünde büyüdükçe büyüyor. En azından benim yanımda bahsetme :)

Bu basit işlemlerle büyük iş yaptıklarını düşünenlerin kafalarındaki imajı silmek adına Dat.NET ortamında basit screen logger ve keylogger programı yapımı yazı dizisi hazırlamayı düşünüyorum.

Sizce ne kadar etik olur?

.

Bu Yazıları Okumak Yürek İster:

 • Türk Bloglarına neler oluyor? [Mim]
 • Lost Sezon 5 tüm hızıyla sorularla devam ediyor
 • Kurtlar vadisi terör
 • Comments (4)

   

  1. codeluu dedi ki:

   “vicdan” bu işte ayırt edici özellik bence; birşeyleri öğretirsin sadece öğretmekken amacın, başkalarının içindekileri bilemezsin, ki başkalarından sorumlu değilsindir. Ayrıca hacker hacker olduğunu söylemez ki bu ben ajanım demek gibi bişeydir. Etik olmayan lamerlerin yaptığıdır, bloggerların ya da öğretmenlerin değil. :))

  2. Alper KOCA dedi ki:

   analttığın olayları bende yaşıyorum :) okulda size hackerlık gösterilmiyormu diyen bile var :) heleki bilgiği birşeyi büyüte büyüte yanlış yunluş saçma sapan anlatırken ben bilgisayar mühendisiyim dediğimde suratlarının girdiği hali görmenizi isterim :D

  3. Mehmet dedi ki:

   Kafaya koydum, adım adım keylogger ve screenlogger makalesi hazırlayacağım…

  4. dumanbjktr dedi ki:

   slm webmasterim paylasımların cok guzel her insanın işine yarıyacak bilgiler cok saol cok tsk :) bu arada yazı dizisi ii olur :) yapmak istiyorsan yap işimi gormese bile oturur sonuna kadar okurum :))saygılar ii qeceler

  Leave a Reply

  CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi