Kimisine Hergün Bayram

Mart 4, 2009 | | 2 Yorum yapılmış

Türkler ne kadar da açık sözlü oluyor. Deyimlerimizden bile belli. Hızlı koşan atın dışkısı seyrek düşer. Acikacak diye dışkılamaya korkar. Agzi açik ayran delisi. Deliye her gün bayram. v.s. uzar gider ve bir çok kimse samimi olduklarına bu atasözleri ile hitap eder. Oldukça açıksözlülük gerektirir.

Resim: gmarcelo | Creative Commons lisansı ile kullanılmıştır.

Amerika’daki  bazı meslekseverler, hatta meslek aşıkları evlerine iş getirmeyi de aşmış vaziyette her anına iş katmaya başlamışlar. Efendim biliyorum cümle biraz karışık oldu. Matematikçiler, bir asırda 9 kez yaşadıkları “3 Mart 2009” tarihini yani karakök gününü kutlamışlar. Olay şundan ibaret, Gün ve ay yılın son iki rakamının karakökü oluyormuş. Bu günü karakök günü olarak kutluyorlarmış.

14 Mart gününü siz tahmin edin :) 3,14 (pi sayısı) pi günü olarak kutlayacaklarmış. Kendi aralarında takınları olan var mıdır acaba?

“- Abi bizim mahallede bir bakkal var ya. Geceleri uyuşturucu imalatı yapıyormuş…”
“- Abi beni dinlemiyor musun? ”
Matematikçi dikkatini saate vermiş büyük bir heyecan ile bekliyor ve başlıyor halay çekmeye,
“- Holeyyyyyy, Holeyyyy, Az önce Salise ile saniye toplayıp, dakika ile çarpıp çıkan sonucu saate böldüğümüzde, saatin karakökünden bir fazlası etti. Hadi kutlayalım…”
“-!()!”

gibi takıntılarını olanı var mıdır?

(via)
.

Bu Yazıları Okumak Yürek İster:

 • Bayram mesajı
 • Ramazan Bayramınızı Kutlarım
 • Ben de buradayım – mim
 • Bu gün 14 Şubat, Sevgililer Günü Başka Neler olmuş?
 • AROG internette tıkla izle
 • Comments (2)

   

  1. zuzu dedi ki:

   Biz millet olarak özel günlere bayramlara çok düşkünüz. Hep tatil yapmak için bir bahanemiz var, herhalde dünyada bizim kadar tatil yapmak için fırsat bekleyen başka bi ülke daha yoktur…

  2. Mehmet dedi ki:

   Biz millet olarak her türlü bayramı severiz, bu doğrudur. Başka milletler de bizlere imreniyor sanırım :) Her fırsatta kutlamaya çalışıyorlar da bizim gibi olamazlar :)

   Bizde bayram denildi mi, yaşlısıyla genciyle çoluk çocuğuyla bayram havasına girilir bu yüzden eğlenceli geçer :) Her ne kadar tatilleri abartsak da bayramı bayram gibi kutlamak kültürümüzde var…

  Leave a Reply

  CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi