Mucize fikirler

Ocak 15, 2008 | | 1 Yorum yapılmış

Hurriyetin teknoloji sayfalarında gezinirken şöyle bir habere rastladım. Türkiyede ilk defa teknoloji üzerine beyin fırtınası düzenlenmiş. hep felsefeciler mi yapacak? Gençlerimizden onlarca güsel fikir çıkar da nedense ilk duyduklarında çok gereksiz diyerek hemen muhalefet olunur. Bu fikir başkası tarafından beğenilde ya da dikkate alındığında hemen yorumlar yapılmaya başlanır. Genelde bizlere hep böyle yapıldı. Üniversite gençliğini bilirsiniz, yapacak bir işleri yoktur ve en uçuk fikirleri yatarken, yerde yuvarlanırken (ev içerisinde bir yerden bir yere yürümek zor gelir) tartışmaya başlarlar. Neyse biz büyüdük iş-güç derken muhabbet bile edemez olduk.

Fakat, çok iyi anladığım bir mevzu var okuyan gençliğe sahip çıkılması. Haberde en çok hoşuma giden fikirlerden bir iki tane,

Kalp krizini önceden anlayıp kulağına ezan okuyan aygıt (Aslında sadece ezanla işi bitirmemeli, cenaze işlerini felan aramalı, yer tespiti yaparak yakınlarına haber vermeli)

Canın ne yemek istiyorsa onun tadını veren chip (Belgesellerde o böcekleri nasıl ızgara yapıp yiyiyorlar diye düşünmeyeceğiz. Izgara hamamböceği diyeceksin, tadını alacaksın.)

Kendi Kendine Pişen Sucuk Seti: Ambalajı açıldığında, oksijenle tepkimeye girip direkt kızarmaya başlayan Sucuk! Yarım ekmek hediyeli! (Bunu ço kmerak ettim. Izgara tadı mı olacak?)

.

Bu Yazıları Okumak Yürek İster:

 • Diziler ve Misyonerlik Hareketleri
 • Daxom Hermetik Şofben ve Sosyal Medya
 • Türk Bloglarına neler oluyor? [Mim]
 • KAYITSIZLIK KAYIT-SIZLIK
 • Renault Fluence Blogger Etkinliği
 • Comments (1)

   

  1. ahmet islamoğlu dedi ki:

   bizim milletimiz hakkaten çok zekidir.hatta hem teknik hem espirili yaklaşımın harmanlanması açısından bakıldığında bu çok daha belirgindir.
   en büyük sıkıntımız, gerçekten çok güzel fikirleri olan insanlarımız olduğu halde hiç kimse taşın altına elini sokamıyor ve uygulamaya geçilemiyor.

  Leave a Reply

  CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi