ŞEYTANIN DİLLİSİ Mİ İYİDİR DİLSİZİ Mİ??

Ocak 6, 2009 | | 4 Yorum yapılmış

Bugünkü yazımız biraz siyasi olabilir o açıdan kemerlerinizi bağlayın. (artık yüksek irtifadan uçabilirim.) Gündemi takip ettiyseniz İsrail roketimtrak varlıklar diyebileceğimiz katyuşa roketilerine karşı, neredeyse atom bombasıyla karşılık verecek kadar kendini kaybetti. Ayrıca ölenlerin 1/3 ünün bile hamas militanı olmaması tam bir fiyasko.

Böyle bir durumda bir devletin uluslararası hukuka göre müdahale yapması gerekirken (eğer gerekiyorsa tabii) resmen devlet olduğunu unuttu. Vikingvari barbarlığı hala sürdürmekte. Ayrıca bugün Y.Şafak yazarı İbrahim Karagül’ün yazısını okuyabildiyseniz, farkettiniz.

yazıdan bir kısım şöyle diyor;
”İsrail istihbaratı Şhin-Bet; 23 Aralık’ta İsrail kabinesine şu bilgiyi veriyor: “Hamas ateşkesin uzatılmasını istiyor ama birkaç şey daha istiyor.” Neymiş onlar? Ateşkes anlaşmasında olmasına rağmen İsrail’in uymadığı “ambargonun kaldırılması. Ateşkesin Batı Şeria’da da etkili olması.” Bu öneri kesin bir dille reddediliyor.

İsrail saldırılarıyla ilgili gerekçelerin hepsi yalan. Gerçek şu: İsrail Hamas’ın ve Filistin halkının güç kazanmasının önüne geçmeye çalışıyor. Çünkü bu süre birkaç yıl daha böyle giderse 1967 sınırlarına çekilmek için yoğun baskı altına alınacak. Bölgede ve dünyada yalnızlaşan, son yıllarda etkinliğini kaybetmeye başlayan İsrail, Lübnan yenilgisinin ezikliğini de tamir ederek nüfuzunu güçlendirmek ve 1967 sınırlarına çekilmenin önünü kapatmak için bu krizi tırmandırdı.

Bu savaşı tarafları da çok ilginç. Ezeli düşmanlar dost. (İsrail-Arap kardeşliği sonunda ABD’nin istediği üzere temin edildi. Sevinsek mi, ağlasak mı !!!)

Dilli şeytan Livni;Olmert,Bush bir tarafta…

Diğer taraf da az popüler değil hani… (Mısır Kralı (aslında devletbaşkanı ama bu daha iyi uydu)Mübarek, Suudi Petro Dollar’s Kralı Faysal, Ürdün Kraliçesi mi kralı mı belli olmayan Abdullah)…
Bunlar da ne mi?? Tabii ki dilsiz şeytan. Peygamberimizin hadisini hatırlayın ”Zulüm karşısında susan dilsiz şeytandır.”

Bir de bu zevatın yaptığı işlere bakalım. Nasıl bir kişilikler ???

Medyadan takip edenler bilirler , Hamas lideri tekerlekli sandalye mahkumu Şeyh Ahmet Yasin sabah namazı çıkışı füzeyle vurulmuştu. Meğer bu ölüm olayından bir kaç gün önce , Ürdün Kralı Abdullah İsrailli üst düzey yetkililerle görüşüyor. Onlara yerini söylüyor Ahmet Yasin’in. (İsraile şirinelik yapacak ya!!!)

Faysal’ın ise bu aralar kafası götürmüyormuş. ”Sakın gürültü yapıp ba- şımı ağrıtmayın” kabilinden İsrail’e karşı miting yapmayı yasakla mış . ”ABD petrolümü çıkarmaz , sonra uf veya off olurum, hatta iktidardan out olurum korkusu dağları tutmuş ”anlayacağınız.

Mübarek’e gelirseniz, bildiğiniz gibi. Ne kokar ne bulaşır cinsten. Ülkesin-
de demokrasiyi geliştirmekle meşhur bu aralar. İktidara çocuğunu oturtacak kısmetse!!!.

Yani anlayacağınız islam aleminde ateş bacayı darmış. Ürdün ile mısır beraberce israile sağlam tarafından ”olmuyo ama şişşşşt. Bi problem mi var birader” dese , 7 milyonluk israil devleti şöyle bir düşünür. (Daha hacamat olayına girmedim dikkat ederseniz)

O halde neymiş efendim. Bu ülke yönetimlerine suni bir ciğer nakli şartmış değil mi?? ABD Ortadoğu’ya BOP’u getirmekten vazgeçmiştir herhalde. Bu kadar erdemli ve engin tecrübeli lider kapasitesi varken, harcamak olmaz bizce de…

.

Bu Yazıları Okumak Yürek İster:

 • Benzer yazı yok
 • Comments (4)

   

  1. TEAkolik dedi ki:

   Dostum güzel söylemişsin helal bende birşeyler söylemek isterim ;

   Öncelikle israil’in orada katliyamını bırakıp bizim kendi kendimizi katliyamımıza bakalım..

   2 Tane dünyaca büyük örgüt ikiside filistinde ikiside müslüman ama birbirlerinin gırtlağını sıkıyorlar…

   israilde gelip üstlerine çöküyor…

   Acaba birbirlerinin gırtlaklarını sıkacaklarına israilin gırtlağına atlasalar ne olur ? İsrail böyle elini kolunu sallayarak ülkeye girebilir mi ?

   Bu örgütler ABD de Rusyada büyük eylemler gerçekleştirmiş dünyanın en büyük istihbaratlarını alt etmiş örgütler.. Neden birbirlerinin boğazını sıkarlar ki ? Sonrada kafirin biri gelip tepelerine çöker öyle değil mi ?

  2. gazanya dedi ki:

   Sanırım bunlar, gelişmiş devletlerin güzel bir oyunu. Herbirine el altından diyor ki, iktidarı sana vereceğim. İkisi birbirine düşman. Arap ülkelerine dediğimi yap diyorlar, arap ülkeleri suskun. Mantık şu ” Dediğimi yap. Bende para çok, seni satın alamazsam, yanındakini satın alırım seni öldürtürüm. Dediğimi yanındakine yaptırırım.”

   Zaman Gazetesi güzel bir şekilde özetlemiş;

   http://zaman.com.tr/haber.do?haberno=792476&title=israil-filistini-nasil-isgal-etti-iste-60-yilin-kanli-hik%E2yesi

  3. TEAkolik dedi ki:

   Evet arkadaşım haklısın … Malesef ki durum bundan ibaret..

  4. JunkChorn dedi ki:

   diyecek pek bişey yok..
   ellerinize sağlık.

  Leave a Reply

  CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi