Windows Düşmanı mıyım?

Nisan 9, 2009 | | 9 Yorum yapılmış

Windows düşmanı gibi yazılarımın olduğunu sanmıyorum fakat o şekilde mesaj atanlar oluyor nedense? gerçi küfür edenlerden tutun, aşağılayıcı şekilde bu ne biçim site tarzında mesajlar da geliyor :)

Benim windows düşmanı olduğumu düşünenlere yanıt vermek istiyorum. Diğerlerine başka bir zaman yanıt vereceğim.

İçmde nedenini bilmediğim bir linux sevgisi var bu doğrudur. Fakat windowstan nefret ediyorum anlamına gelmiyor. Herkesin linux öğrenmesini istiyorum fakat windows kullanmasın demiyorum.

Hiç sevmediğim konulardan birisi de kendi beğenmediğin bir şeyi aşağılamaktır. Ben linux sevdiğim halde vaktimin büyük bir kısmını windows ile geçiriyorum. Evet windowsu eleştiriyorum çünkü hiç olmadık yerde hiç olmadık hatalar veriyor ve zaman kaybına uğratıyor.

Bu linux hiç hata vermiyor anlamına gelmiyor. Linux da sebebi belli olmayan hatalar veriyor fakat, boş zamanda ilgilenirim diyerek başka bahara bırakabiliyorum. Çünkü ağırlıklı olarak windows kullanıyoruz.

Birbirlerine fark atan onlarca kullanışlı özelliklerinden bahsetmiyorum bile. Tepki olarak bu yazıyı mobil aygıtımdan yazıyorum. Yani windows kullanıyorum şu an :)

Uzun lafın kısası; linuxu seviyorum, windowsu da sevmeden yaşayamıyorum. Her ikisinin de yeri başka benim gönlümde :)

Bu kadar tepkiden sonra, bizi izlemeye devam edin :)

.

Bu Yazıları Okumak Yürek İster:

 • Windows Hataları
 • Ah şu windows sorunları
 • Bilgisayarım Reset atıyor, Mavi Ekran ile yeniden başlıyor
 • Windows Vista Yazıcı Monitörü Kullanılmıyor
 • WordPress erişim engellenmiş fakat…
 • Comments (9)

   

  1. Ceyhun dedi ki:

   ben seviyorum windowsuda şimdi göçerttim pardus kullanıyorum :D

  2. codeluu dedi ki:

   mac’in üzerine tanımam, windowstan nefret ederim, ama işim düşünce de küfür ede ede o işlemi windowsla yaparım…[büyük itiraf oldu sanırım :)]

  3. esraycr dedi ki:

   windows düşmanı da olabilirsin kime ne ki:D Yok bir de gelip dövselerdi.Benim de blogumla çok uğraşıyorlar pagerankla ilgili bir yazı yazmıştım hatta,orada da belirtmiştim :) Nedir bu insanların uğraşma merakı :D Bana da blogunu kapat yoksa dağıtırız tehditleri geliyor :)Eğer bir gün blogum yerinde olmazsa bilin ki birileri bi şekilde dağıtmıştır :D :D

  4. Mehmet dedi ki:

   Bu eleştiriyi yapan az bir şey kibarcaya yakın yapmış. Bu yüzden yanıtladım. diğer dövecek gibi olan msj.lar ayrı :)

  5. […] Şuradaki yazıma uygun olarak zaman gazetesi haber yapmış. Gerçi veriler chip dergisinden alınma :) Windows’u eleştirmemdeki başlıca nedenler olduğu gibi sıralanmış. Her ne kadar eğlenceli, matrak gibi gözükse de acil bir iş esnasında bu şekildeki hatalar insanın ömründen çalıyor. […]

  6. esraycr dedi ki:

   Sen onlara söyle dövcek gibi msj. filan atmasınlar :)Çünkü ters zamanımıza gelir biz dövecek gibi yapmayıp,direk döverizzz!!! :D :D

  7. Göksel dedi ki:

   aslında bazı istediklerimi yapabilsem ubuntu veya pardus kullanıcam, mesela ubuntuda ses sorununu bir türlü halledemedim sinir oldum sildim :)

  8. Mehmet dedi ki:

   windows ile ilk tanıştığım yılları hatırlıyorum, ses kartı tanımazdı,ekran kartı tanımazdı. Acemilik işte uğraşır dururduk. 1 hafta uğraştığımı hatırlıyorum şimdi bakıyorum 2dk. iş :) Şu an linux ile uğraşanlar, eskiden ilk windowsla tanışanlar gibi bence. Windowsta ne kadar uğraştıysak şimdi linuxta uğraşmak istemiyoruz. Kendim de dahil.

   windows kullan fakat linux ile uğraşmayı bırakma;)

  9. Ceyhun Alyeşil dedi ki:

   ehehe linux illa bir yerde lazım olur o yüzden son cümlene katılmadan edemiyorum.

  Leave a Reply

  CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi