Youtube girmek için program | Youtube kesin giriş

Aralık 22, 2008 | | 6 Yorum yapılmış

****** Dikkat: Bu yazı ve ekler tamamen eğitim amaçlıdır. Kötü amaçla kullanımlardan Gazanya ekibi sorumlu değildir.  ********

Yazdığım bir programa modül eklerken program dizinindeki bir dosyaya ayarları kaydedip, oradan okumam gerekiyordu. O da nesi, Vb6 daki kodların kullanımı vb.net ile değişmiş. Komut dizimi nasıl araştırırken denemelerimi şu meşhur hosts dosyası ile yapmayı tercih ettim ve sonunda youtubeyi açan ufak bir program yazmış oldum. Reklamın iyisi kötüsü de olmaz diyerekten buradan paylaşıyorum ve kullandığım metot hakkında da bilgi vereceğim.

Program framework altyapısı gerektirdiğinden framework kurmalısınız. Genelde çoğu bilgisayarda kuruludur. Kurulu değilse buradan kurabilirsiniz.

Bizim youtubeyi açan programın .exe dosyası burada, .zip halini de buradan indirebilirsiniz. Yok ben açık kaynak kodlu program değilse kullanmam derseniz sizin için .bat dosyası da hazırladım.

Gelelim programın mantığına;

Vb.nette boş bir proje oluşturalım. RichtextBox koyalım. Richtextbox içeriğini kaydetme;

sub kaydet()

Richtextbox1.SaveFile(“dosya yolu ve dosya”, RichTextBoxStreamType.PlainText)

End sub

Buradaki “RichTextBoxStreamType.PlainText” in anlamı text içerisindeki yazıyı dosyaya unicode biçiminde yaz demek. Virgülden sonra başka seçeneklerimiz de var. Projeniz için hangisi uygunsa onu seçebilirsiniz. Basit bir wordpad uygulaması için boş bırakmanız daha uygun olur. Çünkü, yazı biçimlerini /n /b gibi karakterlerle kodlayıp yazacaktır. Tekrar yüklerken en son yaptığınız biçimleriyle ekrana gelir.  Benin herhangi bir biçimlendirmeye ihtiyacım olmadığı için RichTextBoxStreamType.PlainText olarak yapılandırdım.

Herhangi bir dosya içerisinden texte yüklemek için ise aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

sub oku()

Richtextbox1.LoadFile(“dosya yolu ve dosya”)

End Sub

Eskisi gibi “Open #1” dosya gibi uzun uzun komutlar yerine bu şekilde basit 2 satır kod ile işinizi daha pratik hale getirebilirsiniz.

Devador, arkadaşımız  Python ‘u öğretse de linux üzerinde de programlayabilsek değil mi :)

Bu arada ben Visual  Studio 2008 Express Edition kullanıyorum. Bu microsoftun tamamen ücretsiz olarak sunduğu yazılım geliştirme platformu.  Buradan edinebilirsiniz.

Dosyaları indirdikten sonra her ihtimale karşı güvenli ve güncel bir virüs programı ile taratınız.

.

Bu Yazıları Okumak Yürek İster:

 • Youtube Açıldı
 • Youtube.com’a nasıl girilir
 • Google Sunucu Sırları
 • it dalaşı sanal alemde
 • Bir gol de Pakistan’dan
 • Comments (6)

   

  1. Aşkın dedi ki:

   Pardus’a nasıl kuracağımızı daha net açıklayabilir misiniz

  2. gazanya dedi ki:

   Bu ayarları pardusta otomatik yapacak bir program henüz yok. Fakat Pardusta basit bir kaç işlem ile rahatça yapılabiliyor.

   Öncelikle, http://blog.gazanya.com/wp-content/uploads/2008/12/hosts.txt dosyasındaki tüm listeyi kopyalayın. Sonrasında Kaptan Menüyü açın (windows tabiri ile başlat) “Komut Çalıştır” Tıklayın. Ya da “Alt” tuşu ile beraber “F2” tuşuna basın. (Alt + F2)

   Açılan kutuya;
   kdesu kwrite /etc/hosts

   komutunu yazın. Size, şifre sorarsa root şifrenizi yazın. Not defteri benzeri bir uygulama karşınıza çıkacaktır. http://blog.gazanya.com/wp-content/uploads/2008/12/hosts.txt daki listeyi olduğu gibi buraya yapıştıralım. Dosyayı kaydederek çıkalım. Bütün iş bu kadar.

   Pardus artık, youtube sitesine girmeye hazır.

  3. Aşkın dedi ki:

   Teşekkür ederim sayenizde youtube rahatlıkla girebiliyorum ayrıca bu kadar hızlı cevaplamanız güzeldi devamlı takipçiniz olacağım

  4. gazanya dedi ki:

   rica ederim. Her zaman bekleriz ;)

  5. ferzanbey dedi ki:

   daha önce işlem yapmadan giriyordum youtube son 1 haftadır girilmiyordu program için teşekkürler

  6. Youtube dedi ki:

   Çok saolun bu program çok işimi görecek….

  Leave a Reply

  CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi